Liigu sisu juurde

Nagu magnet raudnaelu

8. juuli 2011

Ma ei saa sinna midagi teha, andke mulle andeks, aga ma tõmman ilu ligi nagu magnet raudnaelu. Vihjeid selle kohta, et Kazan on kõige silmarõõmsam linn, tuli nii raamatutest kui ka teel kohatud inimestelt. Aga selleks mis siin tegelikult toimub, ei olnud ma siiski valmis.

Aus on vist mainida, et kolm nädalat enne mind käisin siin Medvedev, kohtus Armeenia ja Aserbaadzani liidritega, et Mägi-Karabahhia küsimusi arutada. Seepuhul:

1) istutati Kremlovskaja tänava äärde ca 200 kahemeetrist hõbe- ja harilikku kuuske, mis minu harrastuagronoomi hinnangul lähema kuu jooksul ära kuivavad

2) võõbati kolme päevaga kogu Kreml valge värviga üle

3) puhastati linnatänavad

4) tehti muid, mulle teadmata ettevalmistusi.

Ma ei tea, kas see oli samuti Medvedevi teene, aga täna, kaunil reedesel päeval olen ma hommikust saati ringi käinud ümbritsetuna pruutidest. Mäletate, ligi aasta tagasi ilmus ajalehes artikkel “Pärast Putini külastust sai tiiger pojad”. Seega ma ei imestaks, kui ka tänase sündmuse taga on Venemaa juhtide erakordsed võimed.

Keskpäeva paiku õnnepalee ette sattudes olin rõõmsalt üllatunud sealt kahte abiellujate paari kohates. Mulle tohutult meeldib jälgida teiste maade kombeid pulmades ja rõõmsaid-õnnelikke inimesi vaadates läheb ju ka endal tuju heaks. Eriti kui pruut on valinud kleidivärviks roosa.

Seadsime sammud Kremli juurde, kus hakkas silma ja kõrva üks pulmaseltskond endise raekoja, tänase Tatari muuseumi ees, kes automaki saatel pidu pidas ja kogu maailmaga oma õnne jagas. Ma olen seda tantsustiili ka lõunaprovintsides Balkanil kohanud. Nad nagu

seisaks, reeglina käed laiali, vaid kergelt lihtsamaid liigutusi tehes, aga samas on näha seda tohutut energiat, mis nendest ja nendesse voolab. Olen ilus, õnnelik ja tähelepanu keskpunktis. Zivote! Ning mu bassi võimendi suudab teiste autode signaalid huilgama panna!

Järgnevate tundide jooksul käisid mõnikümmend pruutpaari end Krelmi aladel pildistamas, filmimas ja erinevaid mänge läbi tegemas. Saadetuna kümnetest pruutneitsitest, rahvuslikes kostüümides sugulastest ning segatuna kõikidest neist inimestest, kes moshees samal ajal palvetamas käisid.

Oma lemmikpaari valisin välja, palusin neil mulle veidi poseerida ja tegin oma esimesed (ja võibolla viimased) pulmagraafi klõpsud. Teile aga panin kokku väikse galerii erinevatest pruutidest, kes selles suminas kaamera ette jäid. Valige teie oma lemmik-kleit, keda teie oleksite pildistanud.

Ma olen näinud täna mõnda tuhat inimest ja neist keegi ei ole välja tulnud enne kui on investeerinud vähemalt pool (loe kolm) tundi oma kasimisele. Tallinn nägi viimati välja nii ilus nädala aega tagasi kui hommikul tööle sõites olid igas bussipeatuses laulupeolised.

P.S Kus pruute, seal pruutneitsisid. Ma kohe teadsin, et Kazanist tasub võtta lahkumiseks rong kell pool kolm öösel. Praegu on linna peal limusiinidega ringi sõitvad, peatusi tegevad, tänavatel tantsivad ja poseerivad, sampust joovad, very well undressed pruutneitsid. Miks neil selline girls night out pärast pulma toimub, kus on kutid ja mida teeb samal ajal pruut (noh seda, ma tegelikult arvan teadvat) jäävad seekord vastamata. Aeg on sõita Omski. Seal peaks olema vahelduv pilvisus ja 20 kraadi.

 

From → Venemaa

2 kommentaari
 1. See oli väga lõbus lugemine 🙂
  Ja sellega olen ka nõus, et laulupeo päevadel olid meie bussipeatused väga kaunid.
  Vahvat reisijätku!

 2. Tore, et reisi algus on täis positiivseid emotsioone, ega tulevikku ei tea juuu. Mul on päris kade meel, et ise sellest kuldsest ringist (Zolotoje koltso)ainult Novgorodi sai külastatud, tol kaugel ajal oli Novgorod ka väga muljet avaldav. Edukat Omskit!
  Õnnitleme möödunud pulmajuubeliaastapäeva puhul!
  Toomas ütleb, et Kaasan – Venemaa tulevik-oli väga hea valik (ta loodab, et seekord tuleb Vl. Uljanovi asemel mõni tatari pealik ja loob korra majja). Susdal on Venemaa minevik, ka väga hea valik.
  ema, isa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: