Liigu sisu juurde

Ärge siis seda va pattu tehke

13. aug. 2011

“Ding-ding-di-de-di-de-ding-ding” laulis tao-munk samal ajal pöidlaga meie otsaesiseid masseerides. Olime enne süüdanud ka haisuküünlad ja teinud altari suunas mõned kummardused. Ligi 5 minutilisi tseremoonia tulemusena luges ta oma raamatust välja, et ma saan olema edukas. Kuna annetuse suurus ilmselgelt ei vastanud tema ootustele, siis ma ei oska öelda, kas see ennustus tühistati pärast või mitte.

Pühamehed on läbi aegade olnud raha-armastajad. Siinsed pole erandid. Näiteks mündiviskamise tiigi ja kella kõrval oli nimekiri seitsmest heast asjast, mida iga münt või kellalöök edasi Sulle toob. Kellalöömine on ka muidugi tasuline. Ja lõpetuseks ka veel meeldetuletus, et võib ka seitsmest edasi minna, siis saab lihtsalt kõike head rohkem.

Toaistliku templi põnevaim vaatamisväärsus olid kaks ruumi, kus oli kujutatud kõiki keskaegsele hiinlasele teada olevaid piinamismeetodeid. Hiina rahvalugudes, kui ka budisimis ja taoismis on põrgutel erinevad tasandid. Peamiselt räägitakse neljast kuni kümnest, mis karistavad erinevate pattude eest poolekssaagimise, pea mahalöömise, keele väljatõmbamise vm sobiva meetodiga. Inimesi pooleks saagida on muidugi kõige parem sealt, kus nö haav juba ees on – siis ei hakka saetera laperdama sisse lõikamisel. Pärast kõiki põrguid antakse lunastusjooki ja saadetakse maa-peale tagasi vaese haige inimese või loomana elama.

From → Hiina

2 kommentaari
  1. Katsu sealt lahkuda enne kui kõik Su patud ilmsiks tulevad!!!

    ema

  2. Margit permalink

    No nüüd siis on selge, mis 6udusunenägu mind täna öösel ootab…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: