Liigu sisu juurde

Õhtusöök vol 2

22. mai 2012

Me kõik oleme kuskil reisimas käinud. Kutsutakse restorani, mõnikord mingisse standardsesse businesskohta, kus rohkem tantsu kui toitu; teinekord hoolikalt valitud pererestorani. Süüakse-juuakse kõhud nii punni, et näe enam oma varbaid. Võõrustaja muidugi maksab. Tavaline külalislahkus, mida me kõik kogenud oleme.

Mõnele meist langeb osaks ka au (vähemalt mina võtan seda nii), et Sind kutsutakse ka kellegi koju. Su äripartner näitab oma sõpru ja einestate koos nendega. See on minu arvates juba hierarhia järgmine aste.

Siis on veel kolmas aste, kus kitsel lõigatakse kõri läbi ja Sa oled aukülaline. Gruusias on aukülaline “tamada” abiline ehk see, kes toostimeistri ütelusi iga kord esimesena täiendab. Eks need põrsad, kes minuga juba joomas olid käinud, va libekeeled, olid juba sosistamas käinud, et küll see eestlane alles räägib kaunilt. Kurat, minu paarisaja venekeelse sõnaga ei ole võimalik kaunilt rääkida, aga noh vähemalt siiralt. Latt on kõrgel, kes iganes siia järgmisena tuleb.

Kits muideks oli väga hea – taas üks 3-4 kuine nooruke tall. Valmistatakse keedetult ja süüakse punase soolaga maitsestatult. Leivaahjus “grillitud” kana oli samuti suurepärane, mida aiakääridega paraja suurusega tükkideks lõigati.

Ja siit mul polegi enam kuhugi külalis-hierarhias areneda ning sean veljed Armeenia poole. Kui nüüd täpne olla, siis on üks hierarhia aste veel, aga sinna pole mul enam asja. Kui peretütart kaasa pakutakse.

Aga kogu see au tuleb muidugi läbi tohutute ohverduste. See, et võtsime kaasa õhtusöögile 20 liitrit veini oli juba eos halb märk. Arvutus käis 2 liitri per pasun. Alustasime rahulike toostidega ja 100 ml topsidega, kadunud sõbra mälestuseks toodi lauale pokaalid. Mis oli juba omamoodi samm halva lõpu suunas. Õhtu arenedes toodi aga lauale perekonna reliikvia – 200 aastat vana pokaal. Mul oli au see teisena tühjaks juua, video on tehtud kui peremees ise soovis youtube staariks saada. Mine Facebooki ja vaata.

Loomulikult ei saanud see kuidagi teisi lõppeda kui mürgitusega. Mul on selline tervislik kere, mis veel aru saab, kui sinna mürki valad. Aga grusiinid jõid veel teise päeva jutti.

From → Georgia

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: