Liigu sisu juurde

Iseloomujoontest

27. okt. 2017

Mobiuse kaar või ka Whitney kaar on kivimoodustis, läbi mille õige nurga alt vaadates paistab USA kõrgeim tipp – Mount Whitney. Mul on plaanis siia hommikul tulla – koidukuma peaks mäetipud roosakaks värvima enne päikesetõusu. Aga siin liivakivi kõrbes ei pruugi pimedas selle kivi leidmine olla lihtne. Seetõttu teen õhtul ühe tiiru, et hommikul ära ei eksiks. Pildistan veidi õhtuvalguses kanjoneid ja kivimeid ning leian ka Mobiuse kaare üles.

Päike loojub, aga mõtlen veel jääda tähti vaatama. Ega ma neid eriti pildistada ei oska, aga äkki Assari lainurk oskab minu eest. Teiselt pool lähenevad kaks otsmikulampi. Eks ta on päris popp koht ja tegelikult üllataski, et ühtegi teist fotohuvilist siin polnud.

“Hey, sõber. Kuidas läheb?”
“Siiani väga hästi”
“Kas kavatsed ööfotosid teha?”
“Mõned katsetused teeksin küll”

Teine otsmikulamp kõnnib Mobiuse kaare ümbere turnima.

“Oled Sa kaua ööfotosid teinud?”
“Ei, olen algaja”
“Ma olen 3 aastat ja see kutt 6 aastat. Jää siia – me kavatseme Mobi kaare, va litapoja, ära valgustada ja tähefotosid teha”
“Aitäh, kõlab hästi”

Poisid on profid – 40 minuti pärast kaob see lollakas kuu mäe taha peitu ja Milky way tuleb Mobi kaare kohale. Tore näha, et inimesed on ette valmistunud ja teavad, millal mida pildistada. Kogu see 40 minutit kulub neil õige nurga leidmiseks ja katsetusteks.

Ericu sõber Shaun osutub ka väga toredaks inimeseks, aga veidi selline eestlase moodi, kes võõrastega niisama rääkima ei lähe. Eric oskab igaühega rääkida, ükspuha millest. Pole siis ka ime, et Ericu instagrami feedis on poolpaljaste naiste pilte Burning Manilt ja Malibu Beachilt ning Shaun on maastikufotograaf, ennekõike kuulus just oma ööfotodega. Kui tahad portree-tööd teha, siis pead suutma inimesi avada, neid panna end mõnusalt tundma ning kui subjekt on poolpaljas, siis on inimlik suhe veelgi tähtsam, et loomulikult pildid tuleksid. Kivihunnikuid ja puid võib ka eestlane pildistada.

Loodetavasti Shaun kunagi postitab oma Mobi kaare pildi – usun, et see tuleb päris võimas. Ma läksin siis magama, kui ta oli 14 minutilise säriga baaskaadri ära teinud, et terav ja selge kivimi pilt oleks esiplaaniks olemas ning seejärel asus Milky Wayd pildistama, et need kaks hiljem kokku sulatada üheks pildiks. Ma nii keeruliselt ei oska, tegin oma single frame’i poolkaadriga ära ning olin sellegi klõpsuga päris rahul. Mürarikas, aga parim ööfoto ikkagi, mis ma teinud olen. Äkki millalgi postitan ka, kui koju jõuan.

https://www.instagram.com/smpetersonphotography/

https://www.instagram.com/ezumphoto/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From → USA

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: