Liigu sisu juurde

20+

22. nov. 2019

Meil sai Janega septembris 20 aastat ühiseid ettevõtmisi täis. Tansaania safari ja randumine Zanzibaril oli selle tähistamiseks või uue perioodi avapauguks. Reisimine on räigelt egoistlik tegevus, mis saab õnnestuda vaid tänu teistele. Ennekõike tänu Janele, sest reisikaaslasest sõltub valdav enamus. Tema oli ka see, kes rohu sees luuravat leopardi märkas, millest kujunes fotojahi üks toredamaid hetki.

Väga oluline roll oli ka Rajabil, kes meid ringi sõidutas ning oma kodumaad avas ja tõlgendas. Giid on nagu alkohol – võib teha peo paremaks aga ka päris päris halvaks. Õige valimine ainult sildi põhjal, võib olla keeruline.

Vähem vaeva ei näinud ka Khamis, kes kogu selle reisi korraldas. Usun, et olin sama meeldiv klient nagu see tüüp, kes autoparanduses mehhaanikut õpetab, kuidas tema autot parandada tuleb. Raske on lasta teistel korraldada, kui arvad, et oled hirmus hea sel alal.

Lapsed on küll iseseisvad ja muidu tublid, aga ilma vana-vanemateta oleks neil olnud keeruline kaks nädalat olmeküsimuste lahendamist. Vana-vanemad on ka iseseisvad ja muidu tublid, aga õnneks olid neil lapselapsed, kes ei andnud asu mõelda malaaria, ampsavate krokodillide ja bantu hõimudest inimröövlite peale.

Varustust aitasid komplekteerida Triin, Toomas, Erik ja Märt. Oma kogemusi mitmetelt Tansaaniareisidelt jagas Kaido, kes soovitas ka häid looma-linnu raamatuid.

See, et tööjuures kõik laabub, oli ootuspärane. Balti jaamas on tiim tugev, kes oskuslikult jätab paar asja ka mulle pureda, et ma tagasi tulles end ka kohe kasulikult tunneksin.

Modellid on Tansaanias omanäolised – kohalikud naised ja linnud pilkupüüdvalt värvikad, tüügassead ja vöötmangustid põhjendamatult kartlikud, lõvid ja krokodillid põhjendatult apaatsed (DGAF), ookean hõrgutav, teed masseerivad, tasandikud kodused ja mäed võrgutavad. Pildil olev modell on juhm ja ei saa aru, kummal pool kaamerat ta poseerima peaks.liblikas

Blogi läheb taas talveunne teadmata ajaks. Mina sorteerin 2000st pildist 100 tükki välja ja näitan neid huvilistele lähiajal. Mõned minutilised liikuva pildi kokkuvõtted annan reisibüroo käsutusse – kui huvitavaks liigitatakse, ehk ilmuvad GoTravel instas.

From → Tansaania

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: