Liigu sisu juurde

Kandy Crush

28. veebr. 2022

Sri Lanka välisturismi tipp-aasta oli 2018, mil saart külastas 2.3 miljonit turisti – sama palju kui Eestit aastal 2019. Aga siin elab 22 miljonit inimest, seega turismi mõju kogu majandusele pole nii suur. 20% väliskülalistest on Indiast ning India kodaniku eristamine Sri Lanka elanikust on sama keeruline kui soomlase ja eestlase eristamine*. Ilma liigselt komakohtadesse laskumata võib lähtuda tõdemusest, et siin käis aasta jooksul üle miljoni „lääne“ inimest.

Pärast seda on turismistatistika kurb – 2019 langes pommirünnakute tõttu 1.9 miljonini ning seejärel covidi tõttu vastavalt 0.5 ja 0.2 miljonini. 2022 loodetakse taas iga kuu üle 100 000 inimese vastu võtta.

Ei saa öelda, et ma eriti vähe käidavates kohtades reisin, aga esimeses kolmes öömajas olin ainuke külaline. Kandis (linna nimi) on turiste rohkem s.h üks kriketivõistkond. Ei oska end selles kontekstis väga unikaalseks pidada, aga pildisoovijaid on siiski mitmeid. See, et kohalikud kutid teismeliste Eesti tüdrukutega selfietada tahavad, tundub loogiline. Aga minuga?

Kandi Crush – new highscore

Üks tuttav Indiast kunagi selgitas, et mitmes regioonis ja võibolla ka ühiskonnas tervikuna on lääne sõbrad kõva maine-valuuta. Kui näiteks pead pulmi (ja Indias võib see tähendada 1000-1500 inimese pidu), siis ühe asjaoluna hinnatakse pidu ka selle järgi, kui palju lääne sõpru kohal oli. Nii nagu ärikad soovivad enda kõrval näha trofee-naist, soovitakse mõnelpool omada trofee-sõpru.

Välismaalaste segregeerimine siin on laialdane – arusaadavatel kehtivad erinevad sissepääsu hinnad. 360 eurose keskmise palga juures ei oleks realistlik, et kohalikud maksavad mõne vaatamisväärsuse külastamise eest 8 eurot nagu meie. Välismaalastele on erinevad sissepääsud, templis erinev jalanõude hoidla ning erinevad WC-d.

*Kuigi välimuselt võivad naaberrahvad sarnased olla, siis emotsionaalselt on singalite jaoks väga oluline, et neid mõneks india rahvaks ei peetaks. Ka Indoneesias, Singapuris või Malaisias reisides nad alati toonitavad, et nad pole Indiast vaid Sri Lankalt, mille peale avaneb neile ka parem ja sõbralikum teenus. India turistid pidavat omama sarnast mainet nagu 10 aastat tagasi Soome viinaturistid Tallinnas või briti poissmehed Prahas.

From → Sri Lanka

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: