Liigu sisu juurde

Kuninglikes kõrgustes

3. märts 2022

Kuningas Ravana on mütoloogia järgi üks jumal Shiva andunuimaid järgijaid ja hindu eepose Ramayana antagonist. Tõlkes tähendab ta nimi möirgamist, mis sobib hästi nimeks näiteks kosele, aga kasutatakse Sri Lankal laiemalt. Muuhulgas hotellis nimes, kus siinses matkamekas ööbisime.

Öömaja peremees ehitas 21 aastat tagasi oma mägede kodu ümber majutusasutuseks ning koos kohalike prouade abiga peab siin väikehotelli. Ta on ise Tai taustaga, Londonis õppinud, presidenti nõustanud ja siin ümbruses mägimatkajuhina töötanud. Nagu ta ise ütleb – lähema 50 miili raadiuses pole ühtegi matkarada, mida ta käinud ei oleks. Nüüd üle 60-sena ja liigse kehakaaluga ta enam ise ei matka. Aga võib A4 peale pastakaga joonistada vajaliku kaardi, et tähistamata rada üles leida ja sellel püsida.

Algaja matkasellina, eriti mis puudutab mägedes perega matkamist, tõusin pimedas ja läbisin planeeritud raja kõigepealt ise. Jõudsin 2h pärast ja enne pere ärkamist tagasi ning hindasin, et kui siit-sealt kosutust võtta, siis selle 4-5h seiklusega saab hakkama küll rändtsirkuse täiskoosseis. Pole vaja motoriseeritult esimest poolt läbida – läbi küla vantsimine on tegelikult ka silmaringi avav.

Edasine rada viib läbi teeistanduste, kus usinad prouad iga päev üle 20 kilo lehti proovivad noppida ning väga tagasihoidlikult pakuvad võimalust endast pilti teha. Eks iga lisaruupia on neile keskmiselt 3 eurot päevas teenivatele töölistele suur abi. Karm on see vaesuse ja harimatuse lõks kuhu nende järeltulijadki sünnivad.

Kui saab turnida ja ronida, siis 6-aastased matkavad päris kaua hea meelega

Matkata on niisama ka tore, aga hea on mõne tipu otsa ka ronida, siis tekib tunne, et on kuskil käidud ja hea selge maamärk, kust tagasi pöörata. Lõputõusud on järsud, appi tuleb võtta nii sõrad, kabjad kui küüned et üles saada ja tagumik, et järsumatelt nukkidelt alla tulla. Eks õnnetused juhtuvad ikka siis kui väsimus ja raja laugenemisest tingitud tähelepanu hajumine kokku saavad. Üks kivi haaras siiski pea siledal teel varbast ja tassisin Jareki läheduses asuva luksushotelli SPAsse, kus sõbralik personal ta haava puhastas.

From → Sri Lanka

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: