Liigu sisu juurde

RKIN

8. märts 2022

RKINist võib kujuneda samasugune kultuurilooline lühend, mida kõik õpilased teavad nagu näiteks INRI, mis oli kirjutatud Jeesuse ristile. See Maosaare kaitsjate sõnum on südamlik selle sõna ehedas tähenduses – otse südamest, siiras. Soovid, mis tulevad otse südamest ei pruugi olla alati mannavahused, vaid vahetevahel on nad ka veidi ropud.

Me oleme viimased päevad ööbinud vene omanikule mister Andreile kuuluvas majutusasutuses. Raske on teda liigitada – ookeaniäärne pelgupaik on nagu vähe öeldud, hotell oleks nagu palju öeldud. Kas tegemist on ühega miljonist toredast vene omanikust või terroristide režiimi toetajaga, ei oska öelda. Ei tasu valesti lugeda, nagu ma arvaksin, et 150 miljoni venelase seas on ainult miljon toredat inimest. Vaid ma arvan, et neid venelasi, kellel on välismaal kinnisvara, ei tohiks üle miljoni olla.

See on ca 9 aastat vana projekt, aga erinevatel põhjustel mitmeid aastaid kinni olnud ning nüüd detsembrist taas avatud. Tõdesime hotellijuhiga, et ega rahvas selles süüdi pole, et Mutin on punn aga paraku on nad ainsad, kes saavad oma juhti vahetada. Väljastpoolt sekkumine ei tööta kunagi.

Külaliste seas on nii prantslasi, sakslasi, poolakaid, hollandlasi, venelasi kui hindusid. Üks segapaarist eestlane lisaks meile ka. Reisid maailma otsa ja kuuled teise asjana basseinist eestikeelset juttu. Kõrvalkrundil peavad kuue toaga hotelli singali-saksa-vene segapaar s.t mees on singal ja naine saksa-vene segasuhtest. Nende juurde oli sõjalõksu jäänud Ukraina turistid, kes ei hakanud koju tagasi lendama ning jäid asjaolude selginemiseni siia.

Sarnases olukorras olid ka ühed valgevenelased, kes mägedes ühes hotellis olid ooterežiimil ning oma puhkust pikendasid.

Kes täna hommikul liiva sisse tervitussõnumi kirjutasid – ei tea, aga kahtlustan poolakaid. Eelarvamustega nagu ma olen.

From → Uncategorized

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: