Liigu sisu juurde

45

16. märts 2022

Kinkisin perele jõuludeks piletid Sri Lankale, et siin ühiselt sünnipäeva pidada. Eks see ost üks sügav usk tõenäosusteooriasse oli. Rahaline risk on võimalik muidugi kindlustusega katta ja ka lennufirmad pakuvad edasilükkamise võimalust. Leida aeg, mil kogu rändtsirkus on võimalik samal ajal Eestist ära viia, aga ei ole logistikaülesanne algajatele.

Esiteks on kahel kool ja ühel neist ka seaduse silmis koolikohustus veel täitmata. Mis tähendab, et väljaspool suve on ca neli nädalat, mil ühisreis kõne alla saab üldse tulla. Koolist varem putku pista on keeruline, sest perioodi lõpus armastavad pedagoogid teha erinevaid teste. See loob tarbimisbuumi lennupiletitele koolivaheaja alguse päevale ja sellele eelnevale õhtule. Ja erinevalt kookospähklitest, ei kasva raha puu otsas ning viie inimese eest näiteks 25% enam maksta on suur summa.

Oletame, et kool on võimalik lahendada. Siis sekkuvad treenerid, et just praegu on kõige vajalikumad trennid, et mingi kava selgeks saada või korraldatakse mõni võistlus. Kui esined kahe stuudio kümnes erinevas tantsus, siis põhimõtteliselt on koguaeg mõni kõige vajalikum trenn vaja teha.

Lisaks on peres elusloom ning loomapidamine on sama tänamatu tegevus nagu laste kasvatamine. Koguaeg peab hoolitsema ja korraldama ning vahetevahel panevad nad pea Sulle õlale, hirnatavad ning pead lugema nende rahulolu või tänu silmadest.

Janel on (minu tänasel hinnangul oli) pooleli ettevõtte erastamine – need, kes mõnes sellises protsessis on kunagi olnud, siis teavad, et see tähendab algul tohutut paberimajanduse kordategemist (asjad, mida mitte keegi mitte kunagi tegelikult ei vaja, aga due dilligence’i ajal konsultandid näitavad näpuga, et neil pole ise näiteks vilepuhumise korda vastu võetud ja kaks aastat tagasi jäi neil töötajate käest allkiri võtmata, et tööandja arvuti nende käes jätkuvalt alles on vms).

Kui ettevõte on müügis, siis tekib kõigil küsimus „mis must saab?“. See on ise-enesest päris hea lakmuspaber inimese enda hinnangust tema töö korraldusele ja tema enda sooritusele. Loogiline oleks mõelda, et kui keegi investeerib ettevõttes kümneid miljoneid, siis töö läheb huvitavamaks, uuel omanikul värsked mõtted, saab midagi lahedat ära teha. Aga statistiliselt mõtlevad töötajad teistmoodi ja personaliosakond saab töömeeleolu hoidmisel taas lisakoormust.

Kuna mul on olnud rõõm MKMi toimetamisi kogeda juba viimase 15-20 aastat erinevates rollides, siis olin ka veendunud, et kevadel 2021 välja käidud vekslid erastamisest sama aastanumbri sees osutuvad vähemalt aasta lõhki minevateks prognoosideks kui üldse realiseeruvad. Ametkond ja minister ei taju omal nahal, mida tähendab olla pika aega restruktureerimises/müügis vms. Nii palju mul veendumust oli jõulude ajal, et tõenäosus, et märtsi algusesse mingi otsustav faas korraldatakse, on väike. Peamiselt seetõttu, et juhtivametnikel on ka pered ja nad ka ei viitsi koolivaheajal ettevõtet müüa. Küllap õnnestub Janelgi eemal olla.

Mul, võiks arvata, on mõnevõrra lihtsam, kuna operatiivülesandeid on mul vähem. Aga kuna oleme riskide maandamiseks kontserni koondanud erineva sesoonsuse ja tsüklilisusega ettevõtmisi, siis tähendab see seda, et pole aastas aega, mil ühelgi tütrel poleks parasjagu otsustavad hetked. Tavaliselt saan küll eemal olla aga pean reisi ajal erinevaid koosolekuid pidama. Kogemus on näidanud, et vahet pole, kas otsustan kaks päeva, nädalat või kuud ette, et puhkan, siis mingi kook ikkagi ventilaatorisse lendab samal ajal.

Lisaks oli viirus jõulude ajal oma nokka püsti ajamas ning tipupäevad prognoositavad just sellesse aega, kus minna tahaks. EU piires saaksime vastavalt enesetundele passidega liikuda kuhu iganes. Aga kolmandasse riiki minnes on vaja õnne ka testi tehes. Kui lasteaias, mõlemas klassis, kõigis trennides, kontoris ja sõprade seas langeb vasakult ja paremalt ning valdav osas väheste või üldse ilma sümptomiteta, siis peab olema väga kõva usk matemaatikasse. Õnneks tuli välja nii, et praktiline tõenäosus, et neli inimest neljast annavad viie päeva jooksul kõik negatiivsed testid on täpselt 100% 😊 Pfizer on ikka ühe ilmatuma rammusa süsti välja mõelnud.

Siin me siis nüüd oleme, ma leppimas oma juba 15 aastat taandareneva lihaskonnaga ja mõtlemas sõjale.

From → Sri Lanka

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: