Liigu sisu juurde

Redis, maasikas, seen ja talv

4. märts 2022

On teaduslikult tõestatud ja Šveitsi sõltumatute laborite poolt kinnitatud fakt, et keskmise naise vannitoas on 27 erinevat potsikut, millest keskmine mees suudab eristada kolme – hambapasta, dušigeel ja lõhnaõli.  Samamoodi on teaduslikult tõestatud fakt, et Sri Lanka õhtusöögil on laual 27 erinevat koostisosa, millest keskmine eestlane suudab eristada kolme – riis, porgand ja kana.

Kohalikust võpsikust on peoga haaratud erinevaid rohelisi lehekesi, lauale tuuakse tooteid, mille nimi on meile tuttav aga kuju mitte (oad, baklažaan) või mis on kujult tuttav, aga sama maitset kodus saavutada on võimatu (nt riivitud kookos sibula ja tomatiga ning tegelikult veel kuue taimega).

Pipraga on hästi – osatakse arvestada nõrkade põhjamaalastega ning teha mahe toit. Mõnikord ajab seegi higi voolama, aga kõik mahub taluvuse piiresse. Kellele jääb väheks, saab alati riivitud kookost tšilliga juure segada.

Mõnda menüüs olevat mahla või rooga ei pruugi saada olla, sest pole hooaeg – kohalikud võivadki aastas eristada lisaks vihma- või kuivale ajale näiteks mango-aega, kikkapuu-aega või avokaado-aega. Oleks ju jabur proovida meilgi õuna-kooki läbi aasta pakkuda – milline energiakulu ja vaev säilitamisega ning lõpuks ikka päris õige maitse pole.

Vahest oleks ka meil põhjust keskenduda sellele, mida parasjagu saada on – kevadet kutsume edaspidi rediseks, suve maasikaks ja sügist seene-ajaks. Talv jääb ikka talveks, aga vahest ei müü ega osta Tšiilist korjatud mustikaid veebruaris. Varsti on nad juba oma metsas ka saadaval, kannatame ära.

From → Sri Lanka

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: